

Описание
Характеристики
Информация для заказа
VIGI 16 Channel Network Video Recorder
- 24/7 Continuous Recording: Stores up to 10 TB of footage from connected cameras to secure your data for quick, convenient access.
- 16-Channel Real-Time Live View: Sharp image definition up to 8MP and a 16-channel display ensures you capture every detail, from every angle.
- Quick Lookup and Playback: Find the target footage easily by date, event types, and tags. Replay with variable playback speeds to quickly review footage.
- Remote Monitoring: Dedicated VIGI app is developed for remote monitoring, providing ease and convenience.
- H.265+: Without using any extra bandwidth, your camera transmits compressed crystal-clear video to save disk space, ease network loads, and reduce monitoring costs without sacrificing image quality.
- ONVIF Ensure Compatibility*: Easily add IPCs from VIGI and other brands to establish a powerful and varied network thanks to barrier-free compatibility.
- 1 HDD Interface (up to 10 TB)†: Stores up to 10 TB (720 days△ of video) on a SATA hard drive, keeping your data storage secured locally.
- Two-Way Audio: With voice intercom support, carry two-way conversations while watching your feed from anywhere. Suitable for management.
| Основные | |
|---|---|
| Производитель | TP-Link |
| Количество каналов | 16 |
| Пользовательские характеристики | |
| RJ45 | 1 |
| Аксессуары в комплекте | Power Adapter; HDD Screws; Mouse; Quick Installation Guide |
| Аудио вход | 1 |
| Аудио выход | 1 |
| Вес без упаковки | 0.578 |
| Вес в упаковке | 1.1 |
| Выход HDMI | 1 |
| Гарантия | 36 месяцев |
| Диапазон рабочих температур | -10–55 °C |
| Мoдель | NVR1016H |
| Наличие SATA | Да |
| Наличие USB 2.0 | 2 |
| Объем | 0.005273 |
| Размер | 246.2 × 148.2 × 45 mm |
| Разъем 15pin D-sub | 1 |
| Требования к электропитанию | DC 12V/1.5A |
| Электрические параметры | |
| Потребляемая мощность | 4.25 Вт |
- Цена: 5 199 ₴